מדריך כיצד לייבש רצפה בצורה היעילה ביותר

25/06/2020

מדריך כיצד לייבש רצפה בצורה היעילה ביותר

ייבוש רצפה שהוצפה או הושפעה מנזקי מים יכול להיות תהליך ממושך. זה יכול גם לגרום לאי-נוחות שכן הדבר עשוי להיות כרוך באיטום של החדר לחלוטין, מה שאומר שדיירים צריכים להתגורר במקום לא יוכלו לעשות כך . עבור כל עסק או בית שעברו שיטפונות או נזקי מים, זה יכול להיות יקר לעבור דירה. עלות זו נופלת לבעל הדירה או לבעל העסק או לחברת הביטוח. ככל שניתן לייבש רצפה מהר יותר, כך טוב יותר. למרות שאפשר לרצף מחדש לא יעיל במיוחד. למרבה המזל, קיים ציוד זמין שיאיץ את תהליך הייבוש. בין אם הרצפה הושפעה מהצפות, צינורות נוזלים, שפכים או נזקי מים אחרים, תרצו לייבש אותה במהירות האפשרית. אז מה הדרך היעילה ביותר לייבש רצפה?

הסרת  המים

השלב הראשון בייבוש רצפה הוא סילוק כמה שיותר מים. זה עשוי לכלול שאיבה באמצעות ציוד יעודי, תלוי עד כמה הוא עמוק. לאחר ששאבתם את המים אתם יכולים לספוג מים נוספים בעזרת ספוגים, מגבים ושיטות אחרות. ברגע שהסרתם כמה שיותר מים מהמשטח תצטרכו לייבש את הרצפה . במידת האפשר, יש להסיר כיסויי רצפה כמו שטיחים, מחצלות ושטיח כדי להאיץ את הייבוש. יתכן שניתן לייבש את השטיח ולעשות בו שימוש חוזר אם נזקי המים אינם חמורים מדי. אם מי השיטפון מזוהמים אז יהיה צורך לנקות את השטיח באופן מקצועי לפני שישתמשו בו מחדש. זה יכול להיות קל יותר, ואולי גם זול יותר, פשוט להחליף אותו. אם אינכם בטוחים שמי שיטפון מזוהמים אז יש לחטא את השטיח בכל מקרה, מכיוון שכל נבגים שנותרו מאחור עלולים להזיק לבריאותכם. חשוב לוודא כי הרצפה מתייבשת לחלוטין לפני הנחת שטיח או ריצוף חדשים. אם עדיין יש לחות ברצפה, הדבר עלול לגרום להגבהה של השטיח או לגרום להתפתלות ריצוף. קיים גם סיכון להיווצרות עובש או טחב אם הרצפה אינה מיובשת לחלוטין. זה יכול לגרום לבעיות נשימה אם לא מטופלים, כמו גם לגרום לנזק לטווח הארוך למבנה שלך.

מכשיר אוורור לדוגמא

 

 

ייבוש בחום

אוויר חם מחזיק יותר לחות מאשר אוויר קר, כך שחימום משטח רטוב יגרום לו להתייבש מהר יותר.שימוש בייבוש בחום לייבוש רצפה יכול להיות מסובך. אוויר חם עולה כך ששימוש במחמם עשוי לכלול צורך לחמם חדר שלם לפני שהוא מתחיל לייבש רצפה. זה יכול לקחת זמן רב ואינו השימוש היעיל ביותר באנרגיה.כמו כן, ברגע שהאוויר החם יתחיל להתקרר, אדי המים יתמצאו ויחזרו לנוזל. אם לאוויר החם אין לאן לברוח אז העיבוי ייפול ויחזור לרצפה הרטובה.שימוש במאוורר יעזור להפיץ אוויר חם סביב החדר. הבטחה שהחדר מאוורר היטב תאפשר אוויר לח לחמוק. לחלופין ניתן להשתמש בתנור חימום בשילוב מסיר לחות אשר יאסוף את הלחות מהאוויר ויחליף אותו באוויר יבש.מומלץ להעביר את הציוד לחדר במרווחי זמן קבועים מכיוון שהתנורי החימום יבשו תחילה את האזור הקרוב אליהם. זה יכול לגרום לכך שהאזורים הרחוקים ביותר לא יתייבשו.

 

מכשירי מסיר לחות

מסירי לחות פועלים על ידי הסרת הלחות מהאוויר והחלפתם באוויר יבש. בשימוש בשילוב עם מאווררים ומחממים הם יכולים להאיץ את ייבוש הרצפה. הבעיה בשימוש במייבש לחות לייבוש רצפה היא שהיא תאסוף לחות מכל החדר ולא רק מהמשטח הרטוב. המשמעות היא שהתהליך ייקח זמן רב יותר. המשמעות היא גם שיש לאטום את החדר על מנת להבטיח שלא יכניס לחות נוספת.

 

 

ייבוש תת רצפתי

ישנם מקרים שכיחים בהם המים נשארים כלואים מתחת לרצפה והחול או הסומסום מתחת למרצפות נשאר אנו חייבים לייבש אותו כי אם לא ייוצר עובש ופטריות שיעלו דרך הרובה ברצפה או שהמים יעלו דרך הפנלים בקיר וירטיבו את הקירות עד שנראה את הצהע והטיח מתקלפים באזורים אלו .לכך ישנו מכשיר נוסף שתפקידו הוא לספוח את החול הרטוב או הסומסום ולייבש כל היקוות של מים מתחת למרצפות אנו עושעם זואות באמצעות חורים אותם אנחנו קודחים במרצפות ומחברים צינור בין החור ברצפה למכונת הייבוש .בסוף התהליך לאחר שהכל יתייבש יש צורך בהחלפת המרצפות שנעשה בהם חור

 

לסיכום

חברת רולגרופ מביאה לכם את כל הפתרונות בתחום הייבוש עקב הצפה כמו כן הנכם יכולים לחסוך
כסף רב בזכות התוכנית שלנו להשכרת כל הציוד הנדרש על בסיס יומי או שבועי
  • השכרת מסחררים לייבוש
  • השכרת מסירי לחות
  • השכרת יבשנים תת רצפתיים
לדף המוצרים לייבוש לאחר הצפה להלן הלינק 

 

 

 

 

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה חזרה לחנות