כיצד לפתוח חסימת ניקוז חיצוני בשוחת ביוב ב 6 שלבים קלים

 

19/08/2020
האם ניקוז חיצוני נסתם ברכושכם? גלו כיצד לבטל את החסימה בעצמכם בעזרת כמה טיפים מהאינסטלטורים המומחים שלנו.ניקוז חסום יכול להיות מתסכל. הם יוצרים צבר של פסולת ולרוב גורמים לריחות לא נעימים למדי. בדרך כלל תקבלו חסימותבצינורות הצרים יותר של הבית, כמו אלה בכיורים או שירותים. עם זאת, פסולת יכולה להצטבר גם בנקזים חיצוניים, מה שמוביל אותם להיות סתומים.זה אולי נראה כמו תרחיש סיוט, אך יתכן שזה לא אסון מוחלט. ישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי לפתור את הבעיה ולהחזיר את מערכות האינסטלציה
למצב תקין. רוצים לדעת כיצד לפתוח חסימת ניקוז חיצוני ?? מומחי הניקוז מחברת אפיקי מרום  מסבירים.

 

שלב ראשון: העריכו את הבעיה

נתחיל בפרט חשוב במידה ושוחת הביוב נמצאת בחצר בתחומי החצר שלכם או הגינה אז עלות פתיחת הסתימה היא באחריותכם .עם מדובר על שוחת ביוב על המדרכה או אפילו במקרים מסוימים היא חציה בגינה שלכם וחציה על המדרכה אז האחריות לפתיחתהסתימה על העירייה המונציפלית והיא אחראית לפתיחת הסתימה וכל העלויות עליה .בד"כ רוב העיריות או המועצה המקומית מעסיקות ביובית כבדרך קבע .גש לניקוז החוץ שלך בכל דרך שתוכל. לרוב המאפיינים פירוש הדבר הסרת כיסוי הניקוז. זה עשוי לדרוש מפתח מכסי ביובמיוחד הניתן לרכישה בחנויות אינסטלציה . ברגע שיש לך גישה, בדוק את הבעיה.האם הסתימה קרובה לפני השטח או שהיא מחוץ לטווח ראייה?האם זה פשוט זבל או שזה נראה כמו עבודה קשה יותר?אם לאחר הערכת הבעיה אתה חושב שאתה יכול לפתוח את הסתימה בעצמך, המשך לשלב שני. אם נראה שהבעיה מאתגרתבהרבה מכפי שציפית, אנו ממליצים להימנע מלהתמודד עם הבעיה בעצמך ולעבור לשלב שש ברשימה זו.
יתכן גם שתמצאו צינורות מרזב סתומים, שקל יותר לנקות אותם, אם כי עדיין כדאי לבצע את אותם צעדים.

שלב שני: השיגו את הכלים המתאימים לביצוע העבודה

הסרת חסימת ניקוז חיצונית דורשת מספר דברים. הכלי הקריטי ביותר הוא מוט ניקוז. פריטים אלה ארוכים, דקים, גמישים ולעתים קרובות מיוצרים עם מפרקי פלדה. הם מאפשרים לך לדחוף את הסתימה בניקוז שלך, להגיע עמוק למערכות החיצוניות. זול וקל למצוא,אל תנסה לפתוח את החסימה של ניקוז חיצוני ללא אחד. תרצו גם בגדי מגן, מכיוון שתתחפרו בתוך הניקוז. אנו ממליצים על ציוד אטום למים כגון : כפפות ושרוולים ארוכים – וכן ציוד מגן לפה ולעיניים אם החסימה נמצאת בקרבת פני השטח במידה ומתיז עלייך מי ביוב הם יכולים להכיל חיידקי ביוב מגעיליםשאינכם רוצים לבוא איתם במגע מכיוון שהם עלולים לגרום למחלה או זיהום . תצטרכו גם דלי וצינור – באופן אידיאלי, צינור לחץ אם יש לכם גישה לאחד.

 

 

שלב שלישי: הסירו חסימות שאתם יכולים להגיע אליהם

האם אתה יכול להכניס את היד שלך ולהוציא חלק מהסתימה? אם כן, זהו הסיכוי הטוב ביותר שלך להזיז את החומר שסותם את השוחהולהקל על השימוש במוטות הניקוז שלך להסרת פסולת כבדה יותר . זו עבודה איומה, אבל שווה את זה. תפוס את הדלי שלך, הניח אותו לידךהסר את כל חתיכת חומר הסתימה שאתה יכול והעבר לדלי. ככל שתסיר יותר כך הצעדים הבאים יהיו קלים יותר.

 

שלב רביעי: נקו את החסימה

השתמשו במוטות הניקוז שלכם, נסו לדחוף קדימה את החסימה. המתכת הצרה צריכה להחליק דרך הבוצה או הפסולת שחוסמת, אם כי ייתכן שתצטרכו להפעיל מעט לחץ.העבירו את המוטות מסביב ושברו או הוציעו החוצה חתיכות של פסולת שהצטברה כמה שיותר מהסתימה. זה עלול לקחת זמן מה, במיוחד אם הצטברות גדולה למדי או עקשנית, אז היו סבלניים.המשיכו להכניס את המוט עמוק יותר ככל שתוכלו  עד שיהיה קל להזיז את מוטות הניקוז – תסתכלו תוך כדי עם רמת המים יורדת סימן שאתםבכיוון בהנכון והסתימה מתחילה להיפתח  הסתימה  תתחיל להתנקז ולהתפוגג. כשאתם משתמשים במוטות הניקוז שלכם,הקפידו לפתל עם כיוון השעון. אם אתה מפתלים נגד כיוון השעון, אתה עלולים להיתקל בחסימות הקשות שיגרמו למעשה לכך שפרקי המוטות שלך יתפרקו!

 

שלב חמישי: ניקוי הפסולת הנוספת

לאחר שהסרת את הסתימה והמים זורמים שוב דרך שוחת הביוב , כדאי להקדיש קצת זמן נוסף לוודא שהבעיה לא תחזור. בעזרת צינור – רצוי צינור לחץיש לפנות את כל הפסולת העודפת שנבנתה סביב הניקוז. הלחץ מצינור הבית שלך אמור לנתק את יתר חלקי החסימה ששחררת עם הידיים או מוט הניקוז שלך.ככל שתוכלו לנקות את סביבת שוחת הביוב שלכם, כך יתארך זמן רב עד שתצטרכו לעשות זאת שוב.כמו כן נחוץ וכדאי לוודא ששוחת הביוב לא נפגמה או קרסהעל מנת שזרם המים יהי נכון ולא יציף שוחת ביוב שנמצאת לידה כמו בתמונה זו באדיבות חברת עטון אינסטלציה 

 

שלב שישי: כיצד לפתוח ניקוז חיצוני שלא הצלחתם לפתור בעצמכם  התקשרו למקצוענים !!

בעיות ניקוז בחוץ נוטות להיות בעיות מורכבות יותר מאשר חסימת הכיור הרגילה שלך. למרות שהם ניתנים לניהול באמצעות טכניקות עשה זאת בעצמך,שיטות אלה אינן תמיד יעילות. אם הם לא עובדים, אנו ממליצים להימנע מניסיון טכניקות קיצוניות יותר. נזק לניקוז החיצוני שלך עלול להתרחש ואתה יכול להחמיראת הבעיה. כשאתה לא יכול לעבור את החסימה העקשנית הזו, התקשר למומחי ניקוז כמו הצוות של עטון אינסטלציה. יש להם את המומחיות והכלים לפתוח אפילו את סתימתהניקוז הקשה ביותר. יד מקצועית היא לרוב כל מה שצריך כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

 

היתרון של חברת רולגרופ פיוניר בתחום האינסטלציה היא להנגיש לכם את הטכנולוגיה הכי חדישה בתחום ללא צורך לרכוש אותה או להתחייב באלפי שקליםגם אם יש לכם אינסטלטור שאתם סומכים עליו אבל חסר לו את הכלי הנ"ל תוכלו להשכיר ביובית עם מערכת פריצה באמצעות לחץ מים בעוצמה של 250 בר בקצב של 60 ליטר לדקה מערכת שפותחה על ידנו והיא ניידת על גרר .המערכת עצמאית לחלוטין עם מנוע הפועל על דיזל ומיכל מים גדול בקיבולת 650 ליטר .ניתן להשכיר ביובית זו על בסיס יומי או שבועי הביובית איננה שואבת והיא מיועדת לפריצת סתימות בלבדלהלן לינק לדף המוצר  

 

 

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה חזרה לחנות
    דילוג לתוכן