איך לפתוח סתימה בכיור או באסלה ב- 6 שלבים פשוטים

פתיחת ניקוז חסום אינו דבר שאנו חושבים עליו לעתים קרובות. אך ניקוז חסום הוא אחת מבעיות הצנרת הנפוצות שכל אדם חושש ממנו.
כולנו יודעים שיש לנקוט בזהירות מירבית בביוב – כלומר אסור לנו למלא אותו במשהו או לעשות כל פעילות חריגה שעלולה לגרום לו להיסתם. אחרי הכל, הנקזים הם חלק חיוני בשגרה הביתית שלנו כמו שטיפת כלים, צחצוח שיניים, רחצה ואחרים. אבל לרוב, אם מזניחים וברגע שהתעלמת, צפה אז שזו תהיה בעיה מגעילה ומסריחה. אבל אין מה לדאוג. אם כבר נתקלת בדילמה זו, סיקרנו אותך! האינסטלטורים המובילים של חברת אפיקי מרום  העלו את הפוסט הזה המכסה את מיטב הטריקים והטיפים כיצד לפתוח ניקוז חסום. אז הגיע הזמן לזרום שוב עם ביוב פתוח !

טיפ ראשון 

יש להרתיח קומקום מים מלא ולשפוך אותו לתוך הכיור שיטה זו מעולה עבור צינורות ניקוז קטנים ופשוטים כמו כיורים התוצאה שלה היא פירוק שומנים שהצטברו בסיפון כמו כן שיטה זו מעולה לסביבה כי לא השתמשנו כאן בחומרים כימיים.

 

טיפ שני

לפעמים כל מה שאתה צריך זו פומפה טובה.ניתן להשיג אותם בכל חנות לכלי בית הקרובה אליכם .טיפ קטן לבחירת פומפה תנסו אותה קודם בחנות על משטח כמו זכוכית או פורמייקה כדי להרגיש את כח המשיכה שלה .וגם בצעו בדיקה שהמקל לא משתחרר בקלות מהחלק של הגומי ואורך המקל הוא לפחות 40-50 ס"מ כי כשתכניסו אותו לאסלה או לכיור מלא גי'פה לא תרצו שהיידים שלכם יהיו בפנים .בעזרת הפומפה נוכל לפתוח סתימות בכיור האמבטיה, או בכיור השירותים ,באמבטיה עצמה ,וגם באסלה . בצעו לפחות 10 משיכות מהירות למעלה ולמטה. שימו לב כי פעולת הפומפה היא יצירת ואקום ומשיכה כלפי מעלה אחרי הצמדת הפומפה לחור הניקוז יוצרת ואקום המפעיל לחץ על החומר שסתם את הניקוז ובכך מפרק אותו או מוציא אותו החוצה אלינו לכן הקפידו על ההרגשה שלכם שאתם מרגישים שיש לכם משיכת יניקה כי אם אין יניקה הסתימה לא תיפתח .

טיפ שלישי

פתיחת סתימה בעזרת חומץ וסודה לשתייה שילוב זה של חומרים טבעיים הוא דרך מצויינת לפתיחת סתימות בכיור המטבח או בכיור המקלחת .נתחיל בכך שנשפוך מים רותחים לתוך הכיור לאחר מכן נשפוך ישירות לניקוז חצי כוס סודה לשתייה .ניתן לזה כ-10 דקות לעבוד ,לאחר מכן נשפוך כוס חומץ וכוס מים רותחים ביחד צריך לסתום את חור הניקוז באמצעות פקק ייעודי לכיור או השתמשו במשהו שיבצע איטום .המתינו עוד 10 דקות ,לאחר מכן להשלמת התהליך פתחו מים רגילים מהברז ולאחר מכן שפכו שוב מים רותחים להשלמת התהליך הסופי.

 

 

טיפ רביעי

שימוש בקולב בגדים העשוי מתכת או לחילופין ניתן לרכוש ספירת מתכת לשימוש ביתי אותם ניתן לסובב בצורה ידנית כדי להיכנס לעומק הצינור ולשלוף את החומר שסותם את הניקוז .נפתח את הקולב וניעזר בו בצורת הקרס שקיימת ניתן ליצור קרס קטנה יותר ולהשחיל את המתכת עד שנגיע לסתימה ונתחיל לדוג את מה שחוסם את הצנרת .

 

 

טיפ חמישי 

ייתכן והסתימה נמצאת בתוך הסיפון או בקפל של הצינור .מקמו דלי מתחת לכיור באזור שמתחת לסיפון. תצטרכו מברג לפעולה הבאה שהיא שחרור הסיפון וריקון שלו מהסתימה סובבו את הבורג מהחלק המתכתי בתוך הכיור ושחררו אותו תוך כדי פעולה זו הסיפון מתחת לכיור משתחרר לכן שימו לב שחוץ מהדלי גם שמתם סמרטוט שיספח את המים שנוזלים מהסיפון לאחר ששחררתם את הסיפון פתחו וסובבו את החלק התחתון של הסיפון שנראה כמו כוסית הפתיחה היא נגד כיוון השעון .רוקנו את הכוסית מהסתימה או הצטברות של חומר הנפוץ ביותר הם שערות שמצטברות ויוצרות סתימה .ישנם כיורים המגיעים עם סיפון מעוקל פרקו אותו ושיטפו את תוכו והוציאו את ההצטברות של החומר שחסם באמצעים של ספירלת מתכת או אחר ..

 

 

טיפ שישי

עבור הסתימות הקשות היותר ישנם כלים כמו צינור לחץ מים גבוה או מכשיר לפתיחת סתימות כמו המינימילר שכל אינסטלור מיומן לא הולך בלעדיהם מכשירים אלו מסוגלים לחתוך שורשים או לרסק בטון תקוע בקו או לחתוך פלסטיק ולפורר אותו לחתיכות קטנות לפני שנוקטים בפעולות אלו קודם כל מאתרים את מקור הסתימה עי" מצלמת סיב אופטי  "מצלמת ביוב" לאחר שאיתרנו ואיבחנו את מקור הסתימה אז נפעל בדרכים האלו של מכונות לפתיחת צנרת ללא הרס לצנרת עצמה .

 

**לגבי טיפ שישי זה, אם אתם מרגישים שמבחינה טכנית אתם יכולים לבצע את העבודה יש לכם אפשרות להשכיר ציוד מתקדם לפתיחת סתימות בצנרת ללא הרס אצלנו באתר רולגרופ  כמו כן ניתן לפנות למומחי האינסטלציה של חברת אפיקי מרום שבאדיבותם נוצר פוסט זה.

 

 

 

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה חזרה לחנות
    דילוג לתוכן